Ptm4'ün Yapısı

  Teknik Bilgileri
  Avantajları
  Foto Galeri
  Film Galerisi

     
 
 
Ptm4'ün Avantajları  
 
   
PAMAK Pamuk Toplama Makinası, hasat döneminde pamuğunuzu zamanında ve kalite kaybı olmadan en ekonomik şekilde toplamnızı sağlayacaktır.
ptm4'nin pamuğu rolerginde işlenebiliyor:
Toplanan pamuğun içerdiği çepel miktarı ile el toplamadan elde edilen pamuğa çok yakın olmakta ve rollerginde işlenebilmektedir. Türkiye'de yaklaşık 450 rollergin, 25 adet sawgin çırçırlama tesisi bulunmaktadır. Bu açıdan PAMAK ile toplanan pamuğun satış imkanı da fazladır. Mevcut rollergin tesislerine eklenecek bir ön temizleyici ve ön kurutucu ürün kalitesini daha da arttıracaktır.
ptm4 kendisini çok kısa sürede amorti edebiliyor:
Makina satış fiyatı, toplama kapasitesi ve el ile toplama işçilik fiyatları göz önüne alındığında üreticinin toplam arazi büyüklüğüne göre makina kendisini çok kısa sürede amorti ediyor.
Sadece toplama işçiliği gideri farkı gözönüne alınarak ve tarla verimi 350 kg / da kabul edilerek , makinanın kendisini ,
500 da'lık bir işletmede 3 yılda
700 da'lık bir işletmede 2 yılda
1.500 da'lık bir işletmede 1 yılda amorti edeceği görülmektedir.
ptm4'nin işletme maliyeti düşük:
Diğer toplama sistemlerinde görülen hiçbir kimyasal maddenin kullanılmaması, toplamanın kuru olarak yapılması nedeniyle sadece operatör maaşı ve traktör bakım ve yakıt sarfiyatından oluşan işletme gideri diğerlerinin çok altında olmaktadır.
İşletme Maliyetiyle İlgili Tablo İçin
ptm4'nin yedek parça maliyeti düşük:
Makina yedek parçalarının Türkiye'de üstün kalitede imal edilen parçalardan oluşması dışa bağımlılığı ortadan kaldırdığından çok ucuza ve kısa sürede parça temin edilebilmesi mümkün olmaktadır.
ptm4'ün ilk yatırım Maliyeti düşük:
İşletmede mevcut bir traktöre takılıyor olması ve üretim aşamasında tüm özelliklerinin ana fonksiyonlarına ve güvenlik koşullarına göre mümkün olan en basit şekilde yapılmış olması maliyetin ve satış fiyatının diğer makinalara göre daha düşük olmasını sağlıyor.
ptm4 pamuğu ideal nem oranında topluyor:
Toplama ünitesiin yapısı ve emiş sistemi nedeniyle tarladan çiğ kalktıktan sonra yapılan toplamada pamuğun nemini havalandırmak suretiyle bir miktar azaltarak el ile toplamaya göre en az %2 daha aşağıya düşürmektedir.
ptm4'nin kullanımı kolay
PAMAK makinasını kullanmak için özel operatöre veya kapsamlı bir eğitime ihtiyaç duyulmaz. Traktör kullanabilen herkes kısa bir tanıtımdan sonra makinayı kullanabilir.
   
 
Diğer Ürünlerimiz
ptm4
 
 
 
Copyright © 2001 Pamak Tarim Makinalari San. ve Tic. A.S. Language
Hits: